Jak uniknąć operacji plastycznych

Jak uniknąć operacji plastycznych

Niezależnie od tego, czy chcesz uniknąć liftingu twarzy, czy innej formy operacji plastycznej, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby zachować naturalne rezultaty. Te wskazówki pomogą Ci uzyskać najlepsze doświadczenia i uniknąć niektórych z powszechnych pułapek, które mogą sprawić, że wyniki będą mniej niż idealne.

Uzyskaj drugą opinię

Uzyskanie drugiej opinii to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o procedurze kosmetycznej lub medycznej. Pomoże Ci to w podjęciu świadomej decyzji, czy chcesz się na nią zdecydować.

Uzyskanie drugiej opinii jest procesem niezobowiązującym. Większość planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszt drugiej konsultacji w przypadku procedury niezbędnej z medycznego punktu widzenia. Istnieją jednak pewne wyjątki. Jeśli procedura jest niemedyczna, firma ubezpieczeniowa może za nią nie zapłacić.

Należy zapytać swojego lekarza o najlepszy sposób uzyskania drugiej opinii. Może on być w stanie polecić specjalistę lub innego pracownika medycznego, który może zapewnić Ci drugą opinię.

Określając, czy należy uzyskać drugą opinię, należy rozważyć, ile czasu zajmie uzyskanie potrzebnych informacji. Dobrze jest też rozważyć korzyści i ryzyko związane z proponowanym przez Ciebie zabiegiem.

Uzyskanie drugiej opinii nie jest tak złe, jak sądzi wielu pacjentów. W rzeczywistości, proces ten jest ogólnie uważany za normalną część procesu medycznego. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy masz do czynienia z problemem medycznym, który może prowadzić do zagrażającego życiu wyniku.

Niektórzy ludzie mogą czuć się tak, jakby zdradzali chirurga lub biuro chirurga, prosząc o drugą opinię. Nie ma jednak powodu, aby czuć się zawstydzonym lub zażenowanym. W końcu jest to ważna część procesu leczenia.

Uzyskanie drugiej opinii to najlepszy sposób na zdobycie informacji. Oprócz porównania poziomu umiejętności i doświadczenia chirurgów, możesz również porównać ich wiedzę na temat najnowszych innowacji w chirurgii kosmetycznej.

Jeśli zdecydujesz się na uzyskanie drugiej opinii, najlepiej zrobić to przed opuszczeniem gabinetu lekarskiego. Dzięki temu możesz zebrać wszystkie potrzebne informacje i nie musisz się spieszyć z tym procesem.

Zapytaj swojego chirurga plastycznego o jego doświadczenie

Wybór odpowiedniego chirurga plastycznego do wykonania operacji plastycznej może być poważną decyzją. Ważne jest, aby zapytać chirurga o jego doświadczenie i dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po operacji.

Dobry chirurg powinien być skłonny do odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Jeśli chirurg nie chce odpowiedzieć na Twoje pytania, możesz nie być dobrym kandydatem do zabiegu.

Zanim wybierzesz chirurga plastycznego, ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i edukacji. Możesz poprosić o obejrzenie zdjęć przed i po pracy chirurga. To da Ci wyobrażenie o jego lub jej stylu. Możesz również przeczytać recenzje lub referencje od innych pacjentów.

Należy również zapytać o plan opieki pooperacyjnej chirurga. Obejmuje to czas potrzebny na odzyskanie sprawności po zabiegu. Czas rekonwalescencji będzie się różnił w zależności od rodzaju operacji. Niektóre procedury mogą zająć miesiące, aby uzdrowić.

Należy również zapytać chirurga plastycznego o ryzyko związane z zabiegiem. Jeśli twój chirurg nie powie ci o ryzyku, powinieneś rozważyć pójście gdzie indziej.

Kolejne ważne pytanie, które należy zadać chirurgowi plastycznemu, dotyczy kosztów. Powinieneś mieć jasne pojęcie o tym, ile będzie kosztować operacja przed zabiegiem. Twój chirurg może również oferować plany płatności.

Podczas konsultacji, chirurg plastyczny powinien ocenić historię medyczną i omówić cele kosmetyczne. On lub ona powinna również omówić ryzyko związane z procedurą i omówić, jak im zapobiec.

Należy również zapytać chirurga, ile razy on lub ona wykonała procedurę. To da ci pojęcie o stylu chirurga. Lepiej jest znaleźć chirurga, który robi to często, niż lekarza, który tego nie robi.

Unikaj ekspozycji na słońce podczas liftingu twarzy

Podczas fazy odzyskiwania twarzy, ekspozycja na słońce może być bardzo szkodliwa dla twarzy. Ekspozycja na słońce może nasilić obrzęk, stan zapalny i krwawienie. Warunki te mogą zakłócić proces gojenia i opóźnić ostateczne rezultaty liftingu twarzy.

Nacięcia chirurgiczne są bardzo wrażliwe na działanie słońca. Może to spowodować bolesność, pęcherze i ciemną pigmentację. Należy trzymać te obszary z dala od słońca przez pierwszy rok po operacji liftingu twarzy.

Kiedy wychodzisz na zewnątrz, wybierz zacienione miejsce. Noś kapelusz z szerokim rondem, aby zablokować promienie słoneczne przed twarzą. Używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania i wysokim współczynniku SPF na liniach cięcia. Krem z filtrem nie utrzymuje się przez cały dzień, dlatego należy go nakładać w ciągu dnia.

Unikanie ekspozycji na słońce podczas operacji liftingu twarzy jest ważne, ponieważ nacięcia mogą stać się opuchnięte i zasinione. Może również wystąpić odrętwienie twarzy, co utrudnia odczuwanie oparzeń słonecznych. Ekspozycja na słońce spowoduje również przyciemnienie linii nacięć.

Środkowa i dolna część twarzy jest bardziej podatna na zmarszczki i fałdy, dlatego szczególnie ważna jest ochrona tego obszaru po operacji liftingu twarzy. Noszenie okularów przeciwsłonecznych ze 100% ochroną przed promieniowaniem UV może również pomóc w ochronie tego obszaru.

Unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce jest również ważne w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu liftingu twarzy. Jest to najbardziej wrażliwy czas, w którym twarz jest wystawiona na działanie słońca. Ekspozycja na słońce może nasilić obrzęk i krwawienie oraz może spowodować zaciemnienie blizn pooperacyjnych.

Jeśli musisz przebywać na zewnątrz, noś kapelusz z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne. Noszenie kapelusza może również spowolnić fotostarzenie, pomagając chronić skórę. Noszenie chusty lub innej odzieży ochronnej może również pomóc w blokowaniu słońca z twarzy.

Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych. Pomoże to zapewnić, że Twoje wyniki są optymalne, a twarz goi się prawidłowo.

Unikaj nienaturalnych rezultatów

Poddanie się liftingowi twarzy, liposukcji lub obu tym zabiegom może być bolesnym doświadczeniem. Jeśli chcesz uniknąć pułapek związanych z zabiegiem kosmetycznym, musisz znaleźć chirurga plastycznego, który jest mistrzem jakości. Możesz być trochę za późno na najważniejszą procedurę w swoim życiu, ale to nie znaczy, że nie możesz być adwokatem pacjenta dla własnego dobra. Dobrym pomysłem jest prowadzenie otwartego dialogu z lekarzem na temat tego, czego możesz się spodziewać. W ten sposób masz większe szanse na bycie zadowolonym klientem, gdy nadejdzie wielki dzień. Będziesz miał również większe szanse na uniknięcie niespodzianek w ostatniej chwili.

Należy również dowiedzieć się najlepszy czas, aby umówić się na spotkanie z chirurgiem plastycznym, lub być proaktywne i zaplanować procedurę z dużym wyprzedzeniem. Jeśli masz szczęście, będziesz miał łatwy czas na znalezienie kompetentnego chirurga. Będziesz w dobrych rękach, a będziesz wyglądać i czuć się najlepiej w krótkim czasie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *