Jak stosować kwas salicylowy w leczeniu stopy atletycznej

Jak stosować kwas salicylowy w leczeniu stopy atletycznej

Korzystanie z kwasu salicylowego w leczeniu stopy atlety może pomóc złagodzić objawy i zapobiec grzyba od zdobycia gospodarstwa na palcach. Jest to jeden z głównych powodów, dla których tak wiele osób używa kremu miejscowego, aby pomóc złagodzić dyskomfort.

Zmierz ilość kwasu uwalnianego do paznokcia

Ustalenie najlepszego sposobu leczenia stopy sportowca nie polega tylko na zastosowaniu odpowiednich składników. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest zmierzenie ilości kwasu, który jest uwalniany do paznokcia podczas stosowania kwasu salicylowego. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Na przykład, można użyć membrany gazoprzepuszczalnej, aby symulować ludzki paznokieć. Jednak określenie, która metoda jest najlepsza, może być trudne. Użycie ruchomego rozwiązania może pomóc w osiągnięciu optymalnego czasu ekspozycji. Można również wykorzystać opatrunek okluzyjny do ochrony paznokcia.

Najlepsze leczenie stopy sportowca to takie, które ma sprawdzone wyniki i wykorzystuje składniki, które mają długą historię sukcesu. Dobrze opracowany schemat powinien pozwolić pacjentowi zobaczyć rezultaty leczenia w ciągu kilku tygodni. Należy również pamiętać, że tlenki azotu muszą mieć odpowiedni czas, aby zacząć działać na styku z paznokciem. Najlepiej zamiast żelu miejscowego stosować roztwór na bazie wody. Pomoże to zapewnić, że tlenki azotu są na miejscu, gdy są one potrzebne. Może warto również użyć roztworu soli fizjologicznej, aby naśladować pH skóry.

Pierwsza część eksperymentu polegała na użyciu dwuramiennej komórki Franza do pomiaru skuteczności 10% roztworu azotynu sodu i 10% roztworu kwasu cytrynowego. Stężenia poszczególnych składników były stosunkowo niewielkie, a kompozycja została pozostawiona na około godzinę przed nałożeniem na paznokieć. Interesujące było to, że oba rozwiązania były w stanie przejść gamę testów. Okazało się również, że połączenie tych dwóch składników może wytwarzać podobną liczbę tlenków azotu. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że oba składniki są z natury hydrofilowe i hydrofobowe. Mają również podobne właściwości przeciwgrzybicze, przy czym mieszanina kwasu i azotynu wywołuje najbardziej wyraźny efekt.

Druga część eksperymentu polegała na użyciu gazoprzepuszczalnej membrany symulującej ludzki paznokieć. Te same preparaty 10% azotynu sodu i 10% kwasu cytrynowego zostały nałożone na membranę, aby sprawdzić, jak długo tlenki azotu będą przenikać. Były one w stanie przejść test przez ponad godzinę, co nie jest złe dla przeciętnego faceta, ale może być zbyt długie dla poważnego cierpiącego na stopę sportowca. Metoda ta została również porównana z rozwiązaniem placebo, które zostało zastosowane w tym samym miejscu testowym przez ten sam czas. Chociaż wyniki były podobne, istniała jedna oczywista różnica – w kontroli negatywnej zastosowano te same warunki, co w kontroli pozytywnej. Dobrym pomysłem jest utrzymanie spójnego schematu leczenia, aby upewnić się, że nie wyrządzasz więcej szkody niż pożytku.

Leczenie kremem przeciwgrzybiczym over the counter

Leki na stopę sportowca obejmują kremy, balsamy, maści i tabletki, które można stosować na dotknięty obszar. Mogą one być skuteczne w leczeniu infekcji grzybiczej. W poważniejszych przypadkach, lekarz może przepisać antybiotyk w celu leczenia wtórnej infekcji bakteryjnej. Inne opcje obejmują spraye i proszki przeciwgrzybicze, które są nakładane na dotknięty obszar i mogą zapobiegać nawrotom.

Kilka wspólnych marek kremów przeciwgrzybiczych jest dostępnych bez recepty. Należą do nich klotrimazol (Lotrimin), tolnaftat (Tinactin) i Lamisil. Niektóre z tych produktów zawierają składniki, które pomagają wchłaniać wilgoć, takie jak soda oczyszczona. Mogą one również zawierać olejek z drzewa herbacianego, który jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych.

Inne opcje obejmują proszki przeciwgrzybicze, którymi możesz posypać stopy codziennie. Możesz również zastosować alkohol do dotkniętego obszaru i namoczyć stopy w kąpieli dla stóp. Zabije to grzyba na poziomie powierzchni i zapobiegnie jego rozprzestrzenianiu się. Możesz również rozważyć codzienną zmianę skarpet i butów.

Jeśli uważasz, że masz infekcję bakteryjną, możesz chcieć, aby lekarz zbadał Twoją skórę. Można to zrobić poprzez zeskrobanie małego kawałka skóry i obejrzenie go pod mikroskopem. Lekarz może również chcieć zbadać skórę pod kątem mikroskopijnych elementów grzybiczych. Jeśli jesteś w ciąży, nie stosuj doustnych leków przeciwgrzybicznych, ponieważ mogą one zaszkodzić dziecku.

Aby leczyć stopę sportowca, może być konieczne zastosowanie produktu, który zawiera terbinafinę. Terbinafina jest dostępna w postaci kremu, balsamu lub sprayu. Lek ten powinien być stosowany dwa razy dziennie przez dwa do czterech tygodni. Jeśli nie nastąpi poprawa, można spróbować innego leku przeciwgrzybiczego. Jednak terbinafina nie powinna być stosowana w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci u stóp. Możesz chcieć uniknąć terbinafiny, jeśli masz problemy z wątrobą.

Stopa sportowca jest zazwyczaj zakażeniem grzybiczym, które dotyka skóry między palcami. Może powodować zaczerwienienie i pękanie, a także intensywny zapach. Może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w tym na dłonie i paznokcie u stóp. Infekcja ta może również powodować ból, krwawienie i ropę. Jest to choroba wysoce zakaźna, która może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Jeśli uważasz, że masz stopę atlety, ważne jest, aby utrzymywać stopy w czystości i suchości. Możesz również chcieć unikać miejsc publicznych, gdzie łatwo jest złapać infekcję. Możesz również chcieć nosić buty, które pozwalają stopom oddychać.

Kremy przeciwgrzybicze są zazwyczaj najlepszym wyborem w leczeniu stopy sportowca. Jednak może być konieczne wypróbowanie kilku różnych metod leczenia, aby zobaczyć, co działa najlepiej w Twoim przypadku. Produkty przeciwgrzybicze mogą być drażniące, więc możesz chcieć stosować je oszczędnie. Należy również uważać, aby nie nakładać ich na nos lub oczy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *