Czy wypełniacze skórne są trwałe?

Czy wypełniacze skórne są trwałe?

Wypełniacze skórne to świetny sposób na odzyskanie młodego wyglądu. Jednak wiele osób nie jest pewnych, czy zabiegi te są trwałe. Jaka jest więc odpowiedź na to pytanie?

Juvederm

Stosowanie wypełniaczy dermalnych to skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek na twarzy. Wypełniacze skórne są również niechirurgicznym sposobem leczenia starzejącej się skóry. Są one również uważane za jeden z najbezpieczniejszych niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych.

Podczas zabiegu wypełniacza skórnego, żel jest wstrzykiwany do skóry w celu skorygowania zmarszczek i fałdów twarzy. Procedura może być również stosowana do poprawy wyglądu blizn. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do roku. Niektórzy pacjenci mogą wymagać poddania się dodatkowym zabiegom, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wypełniacze skórne są wykonane z kwasu hialuronowego (HA), który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Substancja ta nadaje skórze objętość, wilgotność i strukturę. Jednak z wiekiem nasz organizm produkuje mniej tej substancji. Bez HA skóra traci objętość i strukturę, co skutkuje niechcianymi zmarszczkami na twarzy.

Wypełniacze skórne występują w różnych rodzajach. Dwa najczęstsze typy to tymczasowy i półtrwały. Tymczasowe wypełniacze skórne są odwracalne i utrzymują się od sześciu miesięcy do roku. Wypełniacze półtrwałe są nieco bardziej lepkie i utrzymują się przez kilka lat.

W zależności od leczonego obszaru twarzy, wypełniacz skórny może być potrzebny do korekty drobnych linii i zmarszczek, a także do powiększenia ust. Większość pacjentów wymaga trzech zabiegów miesięcznie, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić łagodne efekty uboczne, takie jak ból, obrzęk, zaczerwienienie lub ból głowy. W miejscu wstrzyknięcia mogą również wystąpić zasinienia.

Wypełniacze dermalne Juvederm to wypełniacze kwasu hialuronowego, które są stosowane w różnych problemach związanych ze starzeniem się twarzy. Są one bezpiecznym, niechirurgicznym zabiegiem, który oferuje wyjątkowe rezultaty.

Efekty stosowania wypełniaczy Juvederm dermal utrzymują się do roku. Stosuje się je w celu wygładzenia linii i zmarszczek na twarzy oraz nadania pacjentom bardziej młodzieńczego wyglądu. Podczas zabiegu żel jest wstrzykiwany do skóry przy użyciu specjalnego procesu formowania, który minimalizuje dyskomfort podczas wstrzykiwania.

Restylane

Niezależnie od tego, czy szukasz naturalnego, miękkiego zastrzyku w usta, czy bardziej zaawansowanego odmłodzenia twarzy, Restylane i inne wypełniacze dermalne zapewniają długotrwałe rezultaty. Wypełniacze dodają objętości skórze i pomagają nadać jej młodszy wygląd. Rezultaty mogą utrzymywać się od czterech do sześciu miesięcy, w zależności od obszaru twarzy, który ma być poddany zabiegowi.

Restylane i inne wypełniacze dermalne działają poprzez dodanie wilgoci do skóry. Dodana wilgoć sprawia, że skóra czuje się młodziej i pomaga wygładzić zmarszczki i linie. Restylane jest dostępny w kilku różnych grubościach i może być stosowany na różnych obszarach twarzy, w tym na policzkach, podbródku, ustach i pod oczami.

Restylane jest wypełniaczem kwasu hialuronowego, który nadaje skórze młodzieńczą objętość. Może być stosowany do wypełniania linii mimicznych i zmarszczek, a szczególnie przydatny jest w leczeniu głębszych fałdów. Jest on również stosowany off label w celu poprawy zagłębienia pod oczami.

Jeśli rozważasz wstrzyknięcie Restylane, powinnaś upewnić się, że idziesz do certyfikowanego chirurga plastycznego. Zastrzyki Restylane mogą powodować obrzęk, ból i zaczerwienienie, dlatego ważne jest, aby były wykonywane przez wyszkolonego profesjonalistę.

Będziesz chciała również zapytać o leki, które mogą zwiększyć zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Niektóre z tych leków obejmują aspirynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), dziurawiec i suplementy witaminy E. Jeśli przyjmujesz te leki, może być konieczne przyjęcie dodatkowego środka przeciwbólowego w celu zmniejszenia siniaków.

Możesz również musieć poczekać kilka dni, aby zobaczyć pełne rezultaty swojego zastrzyku Restylane. Rezultaty będą się różnić w zależności od osoby, ale powinnaś być w stanie dostrzec różnicę po kilku dniach.

Belotero

W przeciwieństwie do innych wypełniaczy skórnych, Belotero został zaprojektowany tak, aby zapewnić rezultaty, które utrzymują się długo po pierwszym wstrzyknięciu. Ponieważ Belotero jest lekkim preparatem do wstrzykiwania, nie powoduje niektórych z bardziej powszechnych efektów ubocznych. Ma jednak swoje własne, niewielkie efekty uboczne, które zwykle ustępują w ciągu 7 dni.

Belotero jest stosunkowo bezbolesnym zabiegiem, który zazwyczaj trwa mniej niż 30 minut. Jednakże, należy zaplanować pewien czas na regenerację. Większość ludzi decyduje się na dwa lub trzy zabiegi w ciągu tygodnia lub dwóch od pierwszej sesji, aby zmaksymalizować swoje wyniki.

Przed poddaniem się zabiegowi konieczna jest konsultacja, która pozwoli określić, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu Belotero. Obejmuje ona analizę stanu Twojej skóry oraz omówienie Twoich oczekiwań. Otrzymasz również środek znieczulający miejscowo, aby znieczulić obszar.

Belotero jest wykonany z żelowej substancji, która rozszerza się i wypełnia zmarszczki. Nadaje ona również elastyczny, świecący blask. Żel ten pochodzi z kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem organizmu. Jest on również bardzo skutecznym środkiem amortyzującym, który sprawia, że przestrzenie stawowe stają się śliskie.

Belotero może być stosowany w leczeniu zmarszczek, a także innych defektów skóry. Jest szczególnie skuteczny w leczeniu deformacji koryta łzowego, czyli bruzd ciągnących się od wewnętrznego kącika oka. Może być również stosowany do wygładzania fałdów nosowo-wargowych i pionowych linii ust.

Istnieją dwa rodzaje Belotero. Jeden to żel o średniej intensywności, a drugi to żel spoisty. Każdy z nich jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów zmarszczek.

Korzyści ze stosowania Belotero różnią się w zależności od rodzaju i stanu skóry. Niemniej jednak, natychmiast po zabiegu powinnaś zauważyć różnicę w swoim wyglądzie. Po zabiegu będziesz mogła wrócić do swoich codziennych zajęć. Ważne jest jednak, aby wybrać dostawcę, który jest licencjonowany. Zapewni to najlepsze wyniki przy najmniejszym ryzyku.

Sculptra

Sculptra to półtrwały zastrzyk do twarzy, który oferuje pacjentom długotrwałe odmłodzenie twarzy. Jest to biokompatybilna substancja, która stymuluje produkcję kolagenu w organizmie. Rezultaty mogą utrzymywać się do dwóch lat.

Najczęściej wykonywany zabieg Sculptra to seria trzech lub czterech zastrzyków. Sculptra to wchłanialna substancja, którą wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry. Rozpuszczenie materiału trwa około dwóch tygodni. U niektórych pacjentów może wystąpić zasinienie lub zdrętwienie w miejscu wstrzyknięcia. Jednak większość pacjentów może natychmiast powrócić do normalnej aktywności.

Sculptra jest doskonałym środkiem do odmładzania twarzy, ale prawdopodobnie będziesz chciał wrócić na kolejny zabieg co około rok, aby utrzymać rezultaty. Jeśli masz nieregularne blizny, Sculptra może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie.

Najważniejszą zaletą preparatu Sculptra jest to, że stymuluje on produkcję kolagenu przez organizm. Oznacza to, że efekty utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych wypełniaczy skórnych. Twoja skóra zacznie rosnąć w nowe włókna kolagenowe w ciągu około 60-80 dni. Kolagen jest odpowiedzialny za podnoszenie i przywracanie struktury skóry.

Pierwszym krokiem w procesie jest nałożenie kremu miejscowo znieczulającego na obszar zabiegowy. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i ból. Zabieg powinien być wykonany przez wyszkolonego lekarza lub wyszkolonego asystenta lekarza. Sculptra jest skomplikowanym procesem i zawsze powinieneś mieć kogoś, kto pomoże Ci przez to przejść.

Sculptra jest jednym z najpopularniejszych preparatów do wstrzykiwania w twarz ze względu na długotrwałe rezultaty. Przeciętny wypełniacz kwasu hialuronowego utrzymuje się przez około sześć miesięcy. Jest to również najbardziej skuteczny ze wszystkich wypełniaczy dermalnych, ponieważ ma najwyższe stężenie substancji.

Radiesse

RADIESSE to wypełniacz dermalny, czyli substancja, którą wstrzykuje się w skórę, aby zapewnić natychmiastowy efekt liftingu. Jest wykonany z hydroksyapatytu wapnia (CaHA), syntetycznej substancji, która naśladuje tkankę łączną skóry.

RADIESSE został zatwierdzony przez FDA do długotrwałej korekcji umiarkowanych do ciężkich zmarszczek twarzy. Został on również zatwierdzony w różnych krajach do powiększania tkanek miękkich w obszarze twarzy.

Radiesse jest wstrzykiwany w głęboką płaszczyznę podskórną skóry, zazwyczaj wokół nosa. Można go również wstrzykiwać w dłonie. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 minut.

Ilość preparatu Radiesse potrzebna do leczenia pacjenta zależy od stanu i liczby leczonych obszarów. Cena za strzykawkę waha się od 650 do 800 dolarów. Koszt jest również zależny od liczby potrzebnych zastrzyków.

Ilość RADIESSE, której potrzebujesz, zależy od Twojego celu kosmetycznego. Radiesse został zatwierdzony do korekcji umiarkowanych i poważnych zmarszczek na twarzy, do leczenia utraty tłuszczu na twarzy w wyniku infekcji ivf oraz do estetycznego powiększania twarzy.

RADIESSE jest wypełniaczem, który łączy w sobie zalety powiększania objętości i głębokich ubytków skórnych. Stosuje się go w celu dodania objętości pod skórą, poprawy fałdów nosowo-wargowych oraz podniesienia obwisłych policzków i podgardla. Przywraca również strukturalne wsparcie i pełnię w obszarze malarskim i submalarnym.

Przy właściwym stosowaniu Radiesse może być bardzo bezpieczny. Jednakże niektóre suplementy diety, takie jak witamina E, mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków. Ważne jest, aby omówić to ryzyko ze swoim lekarzem. Ważne jest również, aby unikać alkoholu, gingko biloba i dziurawca przed i po zabiegu.

W dniach po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub obrzęknięta. Skóra może również zdrętwieć. Siniaki i obrzęk powinny ustąpić w ciągu dnia lub dwóch. Należy unikać forsownych zajęć i bezpośredniego światła słonecznego przez co najmniej 24 godziny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *