Najczęstsze powikłania chirurgii kosmetycznej

Najczęstsze powikłania chirurgii kosmetycznej

Podczas operacji kosmetycznych może wystąpić kilka powszechnych powikłań. Należą do nich zakrzepy krwi, blizny i inne reakcje, których mogą doświadczyć inni ludzie.

Seroma

Podczas różnych procedur chirurgii plastycznej, płyn, który gromadzi się może spowodować seroma. Ten rodzaj powikłań jest zazwyczaj nieszkodliwy, ale może spowodować wydłużenie czasu rekonwalescencji i zwiększyć koszty. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie znaki szukać i jakie zabiegi są dostępne.

Seroma to wypełniona płynem kieszeń, która tworzy się pod skórą. Zwykle znajduje się w pobliżu nacięć. Kiedy się pojawia, jest czerwona lub opuchnięta i może być wrażliwa na dotyk. W miarę gojenia może stać się wyraźniejsza.

Seroma może być spowodowana przez wiele czynników, ale najczęściej pojawia się po zabiegu chirurgicznym. Częstą przyczyną jest zbyt wczesne zamknięcie nacięcia chirurgicznego, bez zastosowania drenażu. Pozostawienie płynu w nacięciu zwiększa ryzyko infekcji, ponieważ zanieczyszcza on otaczającą skórę.

Seroma może być również spowodowana przez niewłaściwą odzież, taką jak ciasny biustonosz, która wywiera nacisk na miejsce operacji. Jeśli seroma ulegnie zakażeniu, może powiększyć się i rozprzestrzenić do krwiobiegu.

Większość seromaków może być zdrenowana bez konieczności leczenia, ale cięższe przypadki mogą wymagać interwencji lekarza. Lekarz może aspirować seromysła za pomocą cienkiej igły. Jeśli to nie jest skuteczne, seroma może wymagać drugiej aspiracji w celu usunięcia płynu.

Seromy mogą być również wywołane przez niektóre rodzaje operacji kosmetycznych, w tym abdominoplastyki. Operacje te usuwają nadmiar tłuszczu z brzucha.

Ponadto, urazy piersi, takie jak kontuzje sportowe lub upadki, mogą powodować powstawanie seromaków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki infekcji, w tym zaczerwienione lub ciepłe nacięcie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Jeśli seroma nie jest leczona, może przekształcić się w ropień, który może wymagać chirurgicznego usunięcia.

Skrzepy krwi

Bez względu na to, czy jesteś poddawany operacji na rękach czy nogach, jesteś narażony na powstanie skrzepu krwi. Istnieje kilka sposobów obniżenia ryzyka powstania zakrzepów i zapobiegania im.

Przed operacją lekarz oceni ryzyko wystąpienia zakrzepów. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia zakrzepów, lekarz może przepisać leki lub środki rozrzedzające krew, aby zmniejszyć szanse na ich powstanie.

Podczas operacji, Twoje ciśnienie krwi może się zmienić z powodu znieczulenia. Może to również zwiększyć ryzyko powstania zakrzepów krwi. Może być wymagane noszenie odzieży uciskowej, aby pomóc zmniejszyć ryzyko zakrzepów. Odzież ta może być również stosowana w celu zmniejszenia obrzęku.

Możesz zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi po operacji podejmując kroki w celu zwiększenia aktywności fizycznej. Kilka lekkich spacerów każdego dnia może pomóc. Można również zwiększyć krążenie poprzez podniesienie rąk lub nóg.

Należy również rzucić palenie. Palenie zmniejsza przepływ krwi i może zwiększyć ryzyko powstania zakrzepów. Należy rzucić palenie co najmniej miesiąc przed operacją.

Po operacji może Pani zostać poinstruowana, aby nosić pończochy uciskowe na nogach, aby pomóc w zapobieganiu zakrzepom krwi. Należy również podnieść stopy, gdy leżysz. Można również użyć poduszek, aby to ułatwić.

Jeśli u pacjentki występowały w przeszłości zakrzepy krwi, należy poinformować o tym lekarza. Jeśli pacjentka przyjmowała w przeszłości leki rozrzedzające krew, takie jak heparyna, może być konieczne zaprzestanie ich przyjmowania.

Należy również zaprzestać stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, które mogą zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi. Ponadto, może być konieczne poddanie się seryjnym badaniom ultrasonograficznym duplex. Skanowania te mogą pomóc w wykryciu zakrzepów i pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu.

Blizny

Niezależnie od tego, czy chodzi o blizny powstałe w wyniku operacji, rany czy wypadku, blizny mogą być stanem oszpecającym i powodującym niepełnosprawność. Może prowadzić do depresji, zaburzeń snu i niepokoju. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swojej blizny, porozmawiaj ze swoim chirurgiem z Austin-Weston o usunięciu blizny.

Stopień poprawy, jaki uzyskasz po operacji, zależy od wielkości, charakteru i kierunku blizny. Istnieje wiele różnych metod zmniejszania blizn, które mogą być połączone z nieinwazyjnymi opcjami leczenia.

Arkusz silikonowy może pomóc zmniejszyć widoczność blizny. Jest to cienki kawałek skóry, który będziesz nosić przez kilka miesięcy. Stosuje on nacisk i nawilżenie na obszar, aby pomóc zmniejszyć blizny.

Przeszczepy skóry to kolejna metoda zmniejszania blizn. Zabieg polega na przeniesieniu skóry ze zdrowej części ciała w miejsce, gdzie znajduje się blizna. W zależności od obszaru blizny, gojenie może trwać kilka tygodni.

Ważne jest, aby nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym na obszarze poddanym zabiegowi przez co najmniej rok po zabiegu. Zapobiega to ciemnieniu i utrzymywaniu się zaczerwienienia.

Proces gojenia dzieli się na trzy etapy. Etap proliferacyjny polega na szybkiej produkcji kolagenu. Po tym etapie następuje spowolnienie wzrostu. Po etapie proliferacyjnym następuje etap zapalny, który obejmuje zaczerwienienie i obrzęk.

Etap zapalny trwa przez kilka dni. Twój lekarz może zasugerować zastrzyk z 5-FU, który zmniejszy stan zapalny i ból. Zazwyczaj jest to połączone z laseroterapią lub zastrzykiem kortykosteroidowym.

Aby zminimalizować blizny po operacji, będziesz musiała przestrzegać zaleceń chirurga plastycznego. Na przykład, jeśli masz cienką bliznę, możesz chcieć przykryć ten obszar ubraniem. Możesz również rozważyć masaż, który może pomóc zmniejszyć blizny.

Reakcje innych

Poddanie się operacji plastycznej może być przerażającą perspektywą. Zabiegowi może towarzyszyć wiele efektów ubocznych. Niektórzy pacjenci cierpią nawet na depresję pooperacyjną. W takich przypadkach najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty od zdrowia psychicznego. Jeśli rozważasz poddanie się operacji plastycznej, upewnij się, że przed jej wykonaniem skonsultujesz się z chirurgiem.

Prawdopodobnie jesteś już świadoma, że operacje plastyczne mogą być bolesne, więc pamiętaj, aby wybrać kompetentnego chirurga. Pamiętaj również, aby zapoznać się z procedurą przed poddaniem się zabiegowi. Dobry chirurg powinien wyjaśnić wszystkie żargon i terminologię używaną w procedurze. Posiadanie wykwalifikowanego chirurga może zaoszczędzić czas i ból serca w dłuższej perspektywie.

Posiadanie chirurgii plastycznej jest dużym zobowiązaniem. To może zająć miesiące, aby odzyskać od procedury. Niektóre operacje są wręcz zaporowo drogie. Może się więc okazać, że będziesz musiała zrezygnować z niektórych swoich zwykłych czynności, takich jak trening. Jest to jednak dobry moment, aby wykorzystać część swojego urlopu.

Jeśli rozważasz operację plastyczną, prawdopodobnie bierzesz również pod uwagę opinie swoich przyjaciół i rodziny. W takim scenariuszu będziesz musiał przesiać przez muł, aby znaleźć te, które są warte drugiego spojrzenia. Reakcje innych na chirurgię kosmetyczną mogą być od ekscytujących do ponurych. Ważne jest, aby mieć grubą skórę i nauczyć się radzić sobie z tymi nieoczekiwanymi niespodziankami z wdziękiem. Im lepiej to zrobisz, tym łatwiej będzie Ci cieszyć się wrażeniami po zabiegu.

Pomimo niezliczonych sposobów, na jakie można poprawić swój wygląd, nadal pozostaje wielki słoń w pokoju: Twoja własna psychika. Dobrze jest mieć specjalistę od zdrowia psychicznego na szybkim wybieraniu.

Czas rekonwalescencji

Na czas rekonwalescencji po zabiegu chirurgii kosmetycznej wpływają różne czynniki. Zależy on od rodzaju zabiegu, czasu gojenia i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Siniaki, obrzęki i drenaż są powszechne w pierwszych kilku dniach po zabiegu. Leki przeciwzapalne pomagają zmniejszyć ból. Pacjent może nie być w stanie brać prysznica przez kilka dni.

Zabiegi chirurgiczne ze szwami mogą powodować silny ból. W razie wątpliwości należy skontaktować się z chirurgiem, aby omówić swoje obawy.

Lifting twarzy to powszechny zabieg, który napina mięśnie twarzy i usuwa nadmiar skóry. Może powodować lekki dyskomfort, siniaki, obrzęk i suchość oczu.

Powiększanie piersi to kolejny powszechny zabieg. Osiągnięcie ostatecznego kształtu i formy może trwać kilka miesięcy. W niektórych przypadkach pacjentka może odczuwać drętwienie pod piersiami.

Operacja powiek to kolejny zabieg, który może powodować zasinienie, obrzęk i suchość oczu. Pacjent może nie widzieć dobrze przez kilka tygodni.

Powiększanie piersi to niewielki zabieg chirurgiczny, który może poprawić wygląd fałdu lub defektu piersi. W okresie rekonwalescencji pacjentka powinna unikać ruchów ramion nad głową.

Zabiegi modelowania sylwetki mają na celu przywrócenie kształtu kobiety po porodzie. Mogą one również usunąć tłuszcz z obszarów, które zostały uszkodzone przez utratę wagi lub starzenie się.

Plastyka nosa może również powodować obrzęki i zasinienia. Lifting twarzy może być niekomfortowy, z obrzękiem wokół obszaru chirurgicznego i problemami z oddychaniem. Pierwszy tydzień jest trudny. Wznowienie wyjść towarzyskich i lekkich aktywności może zająć tygodnie.

Oś czasu powrotu do zdrowia może pomóc Ci wiedzieć, kiedy możesz wznowić swoje normalne czynności. Znajdują się na niej również szacunkowe terminy podjęcia lekkiej aktywności. Być może warto zorganizować przyjaciela, który odwiezie Cię do domu. Należy również upewnić się, że masz wystarczającą ilość płynów i jedzenia, aby podtrzymać swój powrót do zdrowia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *