Jak zmniejszyć ryzyko operacji ucha

Jak zmniejszyć ryzyko operacji ucha

Niezależnie od tego, czy interesują Cię aparaty słuchowe, czy też operacja na schorzenia ucha, będziesz chciał zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Oznacza to pozbycie się infekcji i innych problemów, które powodują ból. Oznacza to również znalezienie odpowiedniego leczenia dla Ciebie.

Zapobieganie infekcjom ucha

Na szczęście większość infekcji ucha jest łagodna i ustępuje samoistnie. Jednak jeśli Ty lub Twoje dziecko macie nawracające infekcje, może być konieczna wizyta u specjalisty od uszu.

Zapalenie ucha to stan zapalny ucha środkowego. Zapalenie to jest spowodowane przez bakterie lub wirusy. W leczeniu tej infekcji często stosuje się antybiotyki. Ale, jest również możliwe, aby uzyskać infekcję ucha bez antybiotyków.

Infekcje ucha są najczęściej spotykane u dzieci. Chłopcy są bardziej narażeni na infekcję niż dziewczynki. Dzieci są bardziej narażone na infekcję ucha, jeśli mają słaby układ odpornościowy. Ponadto, dzieci karmione piersią są mniej narażone na infekcję ucha.

Szczepionki są również ważne w zapobieganiu infekcji ucha. Szczepienie przeciwko grypie jest zalecane dla dzieci co najmniej raz w roku. Upewnij się również, że Twoje dziecko otrzyma serię szczepień przeciwko pneumokokom. Mogą one również otrzymać szczepionkę przeciw bakteriom.

Antybiotyki są najczęstszym sposobem leczenia infekcji ucha. Antybiotyki mogą być przyjmowane doustnie, a także są podawane dożylnie. Mogą być skuteczne przeciwko ostremu zapaleniu ucha środkowego, ale mogą nie działać przeciwko wirusom.

Infekcje ucha mogą powodować poważne komplikacje, zwłaszcza u dzieci. U niektórych dzieci może dojść do trwałej utraty słuchu. Ponadto w uchu może gromadzić się płyn, co może prowadzić do pęknięcia błony bębenkowej.

Objawy infekcji ucha zazwyczaj ustępują w ciągu tygodnia. Jeśli infekcja jest poważniejsza, lekarz dziecka może przepisać antybiotyki. Może również przepisać leki przeciwbólowe. Lekami przeciwbólowymi mogą być produkty zawierające acetaminofen, takie jak Advil lub Tylenol.

Oprócz antybiotyków, możesz rozważyć uzupełniające i alternatywne zabiegi medyczne. Mogą one obejmować akupunkturę, homeopatię, chiropraktykę i naturopatię.

Należy również starać się unikać chorych ludzi. Należy myć ręce przed jedzeniem, piciem lub pójściem do łazienki. Należy również starać się unikać kichania i kaszlu. Należy unikać dymu tytoniowego, który może podrażnić przewód słuchowy i wywołać stan zapalny.

Infekcje ucha są bardziej prawdopodobne w zimie. Jeśli Twoje dziecko jest przeziębione, może się to przerodzić w infekcję ucha.

Leczenie barotraumy

Używając otoskopu, lekarze będą mogli sprawdzić ucho pod kątem oznak barotraumy ucha. Barotrauma jest zaburzeniem ucha, które powoduje uszkodzenie ucha, a także uszkodzenie zatok. Barotrauma może również spowodować krwawienie. Jeśli uszkodzenie jest poważne, lekarz będzie mógł naprawić je za pomocą operacji.

Kiedy masz barotraumę ucha, możesz mieć ból w uszach i uczucie, że coś blokuje ucho. Możesz również doświadczyć zawrotów głowy, szumów usznych lub utraty słuchu. Objawy urazu barotowego ucha różnią się w zależności od osoby. W ciężkich przypadkach lekarz może zalecić operację ucha w trybie nagłym.

W łagodnych przypadkach barotraumy ucha, możesz leczyć się sam. Możesz użyć środka wykrztuśnego, aby ułatwić sobie oddychanie i odblokować przewody słuchowe. Możesz również użyć gumy do żucia, aby odblokować przewody. Możesz również otrzymać krople z antybiotykiem, aby wyleczyć infekcję ucha.

W ciężkich przypadkach barotraumy ucha, błona bębenkowa może pęknąć, co może prowadzić do wycieku płynu z ucha. Płyn może być również widoczny za błoną bębenkową.

W przypadkach pękniętej błony bębenkowej należy unikać używania wody. Jeśli zauważysz wyciek, trzeba będzie skontaktować się z lekarzem. Lekarz może również spuścić płyn i wykonać operację naprawy błony bębenkowej. Może to zająć kilka miesięcy, aby się zagoić.

Jeśli masz poważne objawy barotraumy ucha, takie jak ból ucha, utrata słuchu lub zawroty głowy, powinieneś zgłosić się do lekarza. Jeśli lekarz zdiagnozuje u Ciebie barotraumę, będziesz musiał przestrzegać planu leczenia opracowanego przez lekarza. Może być również konieczne wykonanie badania słuchu.

Barotrauma w uchu może być leczona steroidowymi kroplami do nosa, kroplami do nosa o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne oraz antybiotykami. Twój lekarz określi najlepsze leczenie dla Ciebie w oparciu o Twój wiek, historię zdrowia i nasilenie objawów. W zależności od nasilenia objawów może być konieczna wizyta u lekarza, zabieg chirurgiczny lub zastosowanie leków.

W zależności od nasilenia objawów, barotrauma ucha może trwać od kilku dni do kilku tygodni, aby leczyć. Proces gojenia może się różnić w zależności od wieku, płci i historii zdrowia. Średni czas powrotu do zdrowia wynosi dwa tygodnie.

Leczenie nawracających infekcji małżowiny usznej

Podjęcie kroków w celu leczenia nawracających infekcji małżowiny usznej zmniejsza ryzyko konieczności poddania się operacji ucha. Mastoid to kość w kształcie plastra miodu, która znajduje się bezpośrednio za uchem. Jego funkcją jest ochrona delikatnych struktur ucha środkowego i wewnętrznego. Infekcje wyrostka sutkowatego mogą powodować objawy takie jak ból ucha, utrata słuchu, zawroty głowy i drenaż. Jeśli pozostawione bez leczenia, infekcja może rozprzestrzeniać się do mózgu i spowodować ropień mózgu.

Obliteracja wyrostka sutkowatego polega na zamknięciu małżowiny sutkowej i odtworzeniu prawidłowego przewodu słuchowego. Miska sutkowa to głęboka kieszeń za błoną bębenkową, która jest wyłożona skórą. Zdolność do zatrzymywania wody sprawia, że jest ona doskonałym kandydatem do zakażenia.

Podczas zabiegu obliteracji wyrostka sutkowatego wykonuje się nacięcie za uchem. Zainfekowane komórki powietrzne są usuwane przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Następnie jama sutkowa wypełniana jest wiórami kostnymi ze zdrowej kości. Te wióry kostne przechowywane są w roztworze gentamycyny.

Najczęściej stosowanym materiałem obliteracyjnym był autologiczny pył kostny. Po zamknięciu wyrostka sutkowego, ściana przewodu słuchowego była rekonstruowana za pomocą zakrzywionych płyt kostnych.

W grupie bez obliteracji wskaźnik suchego ucha w rok po operacji wynosił 65,2%. W grupie poddanej obliteracji wskaźnik suchości ucha wyniósł 96,4%. Wskaźnik suchości ucha pooperacyjnego był znacząco wyższy w grupie obliteracji.

Ogólnie u 8,8% pacjentów wystąpiły pooperacyjne zdarzenia niepożądane. Najczęstszym powikłaniem było zakażenie. Inne częste powikłania obejmowały perforację błony bębenkowej i zakażenie rany. Odnotowano je odpowiednio w trzech i pięciu przypadkach.

Nawrót choroby odnotowano u trzech z pięciu pacjentów. W jednym przypadku stwierdzono chorobę w okolicy nadbrzusza, a w pozostałych przypadkach w zatoce tympanonowej. We wszystkich przypadkach druga operacja została wykonana sześć do dwunastu miesięcy później.

Zabieg chirurgiczny trwa zwykle od dwóch do trzech godzin i wymaga obecności zaufanego kierowcy. Pacjent zostanie wypisany ze szpitala około trzech do siedmiu dni po operacji. W tym czasie antybiotyki będą podawane przez linię dożylną. Pacjent wróci do pracy po trzech do siedmiu dniach od operacji.

Leczenie utraty słuchu

Dbanie o słuch poprawi ogólny stan zdrowia i zmniejszy ryzyko wystąpienia różnych schorzeń zdrowotnych. Nieleczony ubytek słuchu może zwiększyć ryzyko urazu, pogorszenia funkcji poznawczych i wielu innych problemów medycznych. Utrzymywanie słuchu w najlepszej formie może również pomóc Ci w komunikacji z innymi.

Istnieje wiele różnych przyczyn ubytku słuchu. Może on być spowodowany przez różne rzeczy, w tym woskowinę blokującą przewód słuchowy, infekcje ucha, a nawet ciała obce. Badanie słuchu może pomóc Ci określić rodzaj ubytku słuchu, który masz.

Niedosłuch odbiorczy występuje, gdy nerwy w uchu wewnętrznym są uszkodzone. Implanty ślimakowe mogą pomóc w poprawieniu odbiorczego ubytku słuchu. Implanty ślimakowe to małe urządzenia elektroniczne, które są chirurgicznie wszczepiane do ucha.

Przewodzeniowy ubytek słuchu występuje, gdy coś w uchu zewnętrznym lub środkowym blokuje przejście dźwięku do ucha wewnętrznego. Może być spowodowany przez woskowinę blokującą kanał słuchowy, infekcje ucha lub kości ucha środkowego, które nie funkcjonują prawidłowo.

Mieszany ubytek słuchu występuje, gdy dana osoba doświadcza zarówno przewodzeniowego, jak i odbiorczego ubytku słuchu. W tym stanie, ucho zewnętrzne i środkowe są dotknięte i dochodzi do uszkodzenia nerwu słuchowego.

Istnieje wiele metod leczenia ubytku słuchu. Niektóre z nich są bardziej skuteczne niż inne. Jeśli doświadczasz utraty słuchu, Twój lekarz może pomóc Ci znaleźć odpowiednie leczenie.

Twój lekarz może zalecić aparaty słuchowe lub operację w celu leczenia ubytku słuchu. Aparat słuchowy pomoże Ci poprawić komunikację i sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo w miejscach publicznych. Aparaty słuchowe mogą również pomóc w poprawie życia społecznego i zmniejszyć objawy depresji.

Niektóre leki mogą powodować ubytek słuchu. Należą do nich leki na receptę, diuretyki i niektóre leki stosowane w leczeniu chorób układu krążenia. Powinieneś omówić te leki ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy mogą one stanowić ryzyko utraty słuchu.

Inne przyczyny utraty słuchu to wiek, urazy głowy i genetyka. W niektórych przypadkach ubytek może pojawić się już przy urodzeniu. Możliwe jest wczesne wykrycie ubytku słuchu poprzez odczuwanie dzwonienia w uszach lub innych objawów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *