Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa? Czy warto zdecydować się na tę formę odmładzania?

<strong>Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa? Czy warto zdecydować się na tę formę odmładzania?</strong>

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w innowacyjny sposób łączy moc mikronakłuwania z falą radiową. Jest to metoda odmładzania, opierająca się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Co warto wiedzieć na temat RF mikroigłowej? Prezentujemy garść najważniejszych informacji.

Radiofrekwencja mikroigłowa – termiczny lifting twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa (ang. Fractional  Microneedle Radiofrequency – RFM) to zabieg, który stanowi połączenie mezoterapii mikroigłowej z radiofrekwencją. Jego działanie opiera się na wykonywaniu mikronakłuć skóry z jednoczesnym ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Przy pomocy końcówki wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigieł, które są jednocześnie elektrodami, bezpośrednio do wewnątrz tkanki emitowana jest fala elektromagnetyczna. Radiofrekwencja mikroigłowa to rodzaj intensywnego termoliftingu, którego celem jest poprawa struktury skóry poprzez pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych. Zabieg nie powoduje podgrzania naskórka, a największe natężenie prądu występuje w skórze właściwej.

RF mikroigłową wykonuje się przy pomocy wyspecjalizowanego urządzenia, takiego jak platforma VIRTUE RF, dostępne w Klinice Miracki w Warszawie. Zabieg liftingujący można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta dzięki dostępności kilku głowic oraz szerokiemu wachlarzowi parametrów w urządzeniu. Urządzenie dysponuje innowacyjną głowicą Smart RF o głębokości działania w zakresie 0,1–3,5 mm, dzięki czemu dociera do warstwy skóry, w której znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za napięcie skóry. Aparat do radiofrekwencji mikroigłowej został również wyposażony w efektywny system chłodzenia, który łagodzi uczucie gorąca i zapewnia pacjentowi komfort.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencję mikroigłową przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz, po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego. Następnie dobierane są odpowiednie parametry zabiegu do potrzeb danego pacjenta: grubość igieł, moc i długość impulsu, głębokość wnikania.

Procedura polega na wprowadzeniu sterylnych igieł w głąb skóry właściwej, czego efektem jest utworzenie mikroskopijnych kanałów, w których zachodzą procesy stymulujące naturalną produkcję składników strukturalnych. Za pomocą mikroigieł dostarczana jest energia cieplna o częstotliwości radiowej na wybraną głębokość. Temperatura, z jaką działa urządzenie wynosi od 40 do 70°C. Głębokość wkłuć oraz temperatura ustalane są indywidualnie w zależności od wybranego obszaru ciała. Mikrouszkodzenia stymulują organizm do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny.

Radiofrekwencja mikroigłowa trwa od 20 do 40 minut (w zależności od wielkości leczonego obszaru) i można wykonywać ją o dowolnej porze roku. Po nakłuwaniu może wystąpić miejscowy obrzęk oraz zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu należy stosować odpowiednią pielęgnację, w tym kremy z filtrem UV. Z opalaniem się należy wstrzymać się przez około 2 tygodnie, ponieważ podczas zabiegu naruszona została bariera ochronna naskórka, przez co jesteśmy bardziej narażeni na poparzenia słoneczne.

RF mikroigłowa – efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczna i praktycznie bezbolesna metoda liftingu twarzy bez skalpela. Służy zarówno jako terapia anty-aging, jak i zabieg rewitalizujący na twarz. Ale radiofrekwencja mikroigłowa jest nie tylko zabiegiem na twarz. Z powodzeniem stosuje się ją również na całym ciele, m.in. w celu spłycenia blizn i rozstępów oraz przywrócenia skórze właściwego kolorytu. Z jej pomocą można m.in. poprawić kondycję skóry na brzuchu po ciąży.

Efekty, jakie można uzyskać dzięki radiofrekwencji mikroigłowej to przede wszystkim:

  • odmłodzenie i ujędrnienie skóry,
  • redukcja drobnych i głębokich zmarszczek,
  • lifting twarzy,
  • zagęszczenie i wyrównanie struktury skóry na całym ciele,
  • redukcja blizn,
  • redukcja rozstępów,
  • redukcja cellulitu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *